هر آنچه بایستی در مورد بررسی ثبت دامنه بدانید

در این مقاله به بررسی ثبت دامنه چگونه صورت می گیرد خواهیم پرداخت با توجه گسترش فضای اینترنت و قرار گیری انواع کسب و کار های حقیقی به شکل مجازی در بستر وب لزوم داشتن آدرس ساده در این فضا بیش از پیش احساس می گردد با توجه به اینکه آدرس دهی در این فضا با استفاده از آدرس های عددی یا همان ip انجام می گیرید

و چون به خاطر سپاری این عداد تقریبا غیر ممکن است و یا حتی قابل تغییر است نیاز به یک نام که قابلیت به خاطر سپاری داشته باشد و متعلق به شما باشد و تا زمانی که در مالکیت شماست تغییر نکند بسیار بسیار لازم است این نام ها در بستر وب دامنه نام می گیرند دامنه ها با توجه به نوع کسب و کاری که دارید یا مکان جغرافیایی که در آن منطقه سازمان یا بازار هدف شما قرار دارد می تواند متفاوت باشد مانند .com .net .org .gov  و یا .ir .uk.us . و… این پسوند ها و نوع کارایی آن ها را در مقالات گذشته توضیح داده ایم.

جستجوی دامنه

پس از انتخاب نام دامنه و پسوند مطلوب و یا پسوند های مطلوب نحوه ثبت دامنه با پسوند دلخواه سوال اصلی ما خواهد بود برای ثبت دامنه جدید  با ورود به سایت رجیسترانت ها و یا ریسیلر ها می توانید دامنه انتخابی خود را جستجو کنید در صورت آزاد بودن آن دامنه به شما اعلام خواهد شد که دامنه مورد نظر آزاد است و می توانید آن را تهیه کنید ولی با توجه به اینکه امکان دارد دامنه شما از قبل توسط شخص دیگری خریداری شده باشد و آزاد نباشد دامنه های مشابه و یا با پسوند های دیگر غیر از پسوند انتخابی شما که در رزرو فرد دیگری است به شما توصیه خواهد شد.که میتوانید اقدام به خرید آن دامنه ها نمایید.

برای بررسی ثبت دامنه ای که می خواهید رزرو کنید می توانید نسبت به قابل رزرو بودن آن اطمینان حاصل کنید و این مورد جزء اولین مواردی است که باید در بررسی ثبت دامنه آن را بررسی نمایید. برای این مورد بایستی ابتدا به سایت هایی که بررسی ثبت دامنه را انجام می دهند مراجعه نمایید.

با بررسی ثبت دامنه چه اطلاعاتی را می توان بدست آورد

برای خرید و بررسی دامنه اگر نام دامنه شما طولانی و پیچیده باشد، مراجعه کنندگان آن ها را اشتباه تصدیق می کنند. کوتاه و ساده دامنه را انتخاب نمایید. سعی کنید از اصطلاحات عامیانه اجتناب کنید و به جای آن نامی را انتخاب کنید که هنوز در 10 سال معنی دار باشد و بررسی آزاد بودن آن را نیز انجام دهید.

برای بررسی دامنه یا ثبت دومین سعی کنید از کلمات کلیدی استفاده کنید که کسب و کار شما و خدمات ارائه شده را توصیف می کند و جستجوی دامنه نیز در سطح اینترنت به راحتی باشد. شامل کلمات کلیدی که مردم هنگام جستجو برای محصولات یا خدمات شما وارد می کنند. این کمک می کند رتبه خود را در موتورهای جستجو بهبود بخشد (که باعث افزایش ترافیک وب سایت و مراجعه کنندگان می شود)

بررسی ثبت دامنه

اگر کسب و کار شما محلی است، در نظر بگیرید از جمله شهر یا محله خود را در نام دامنه خود در نظر بگیرید تا مشتریان محلی سریع تر وب سایت شما را پیدا نمایند سپس برای خرید دامنه و توجه به قیمت دامنه اقدام نمایید .

https://www.godaddy.com/domains

عدد ها و خط ها برای ثبت دامنه(ثبت دومین) اغلب کاربر را دچار مشکل می کند ،افرادی که آدرس وبسایت شما را می شنوند، نمی دانند که آیا شما از عدد (7) استفاده می کنید یا آن را تایپ کرده اید (هفت) ثبت کرده اید . این موارد را در ثبت دامنه در نظر بگیرید .

برای خرید دامنه میلیون ها نام دامنه ثبت شده وجود دارد و شما می توانید نسبت به جستجوی دامنه اقدام نمایید، بنابراین داشتن دامنه ای جذاب و بی نظیر ضروری است.برای ثبت دامنه یا ثبت دومین هنگامی که نام خود را معرفی می کنید، آن را با دوستان نزدیک به اشتراک بگذارید تا اطمینان حاصل کنید که نام دامنه شما جذاب و به یاد ماندنی می باشد یا خیر .

بررسی آزاد بودن

اگر شما یک کلمه ای دارید که واقعا دوستش دارید، در دسترس نیست، سعی کنید یک فعل را در مقابل آن اضافه کنید و ببینید آیا این تغییرات در دسترس هستند یا خیر. نام دامنه خود را به عنوان بخشی از نام تجاری خود در نظر بگیرید و مطمئن شوید که آن  مطابق میل شما جستجو می شود.

در کل با جست و جوی دامنه و بررسی دامنه می توانید اطلاعات بسیاری را به دست آورید از جمله بررسی آزاد بودن دامنه، بررسی مالکیت دامنه، تلفن آدرس و ایمیل صاحب دامنه را نیز می توانید به دست آورید.

بررسی دامنه

حریم خصوصی دامنه

حریم خصوصی یک نگرانی بزرگ است و نام دامنه شما نباید از معادله خارج شود در این میان گاهی با بررسی مالکیت نام دامنه می توان اطلاعات زیادی به دست آورد. در حقیقت، هر کسی می تواند یک جستجوی WHOIS انجام دهد و اگر نام دامنه حریم خصوصی WHOIS را اجرا نکند، انواع اطلاعاتی نظیر آدرس های خانه، آدرس های ایمیل، نام ها و حتی شماره تلفن ها می تواند برای هر کسی که مشاهده می کند نمایش داده شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *